1. Вчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок наказує виробляти гормони стресу на будь який подразни, що загрожує нашому спокою.
2. Використайте найпростішу йогівську вправу. Заплющте очі і перенесіться на берег океану. Підніміть руки в гору і розведіть їх у різні боки уявляючи, як у них входить енергія.
3. Посміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему.
4. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам вдається впоратися із хвилюванням.
5. Живіть активно. По-перше, активні рухи не дають накопичуватися адреналіну, по-друге, відволікають від негативних думок: «Я не здам», «Я не знаю» тощо.
6. Стежте за пульсом – його оптимальна чистота розраховується за формулою: 180 – ваш вік.
7. Не одягайте на екзамен червоний одяг. Цей одяг підвищує кров’яний тиск, він небезпечний для гіпертоніків. Коли людина сидить у кімнаті, де багато червоних предметів вона починає безпричинно дратуватися. А коли людина одягає червоні речі, то навпаки, в неї додається бадьорості і активності. Тобто, якщо ви одягнете на екзамен червону річ, то почуватися впевненіше, але в екзаменатора ваш вигляд викликатиме роздратування.
Що потрібно врахувати при виборі професії
Перш за все, перед тим, як обрати професію, гарненько обміркуй, чого ти хочеш від неї. У якій сфері діяльності тобі було б цікаво працювати, який спосіб життя ти плануєш вести, наскільки важлива для тебе висока заробітна плата і багато, багато іншого. І, звичайно ж, обов’язково врахуй свої здібності. Не варто мріяти про кар’єру програміста, маючи трійку з алгебри.
Ще одна корисна річ – тести на профорієнтацію, який допоможе оцінити твої інтереси і риси характеру. Що це таке? Як правило, це різноманітні твердження, з якими ти повинен погодитися або не погодитися. У таких тестах є питання з безлічі предметів – фізики, хімії, астрономії, літературі, і тим; крім того, вони допоможуть тобі оцінити твої інтереси і риси характеру, а іноді і рівень інтелекту.
Тести на профорієнтацію є практично в будь-яких популярних збірниках психологічних тестів, так що ти цілком можеш пройти їх вдома самостійно, але все-таки краще зробити це під час консультації з психологом. Він допоможе тобі зробити найбільш правильні висновки за отриманими результатами тесту і, в кінцевому підсумку, визначитися з вибором професії.
Крім того, непогано б проаналізувати, які професії зараз користуються особливим попитом у роботодавців, а на які попит виросте років через п’ять, коли ти закінчиш навчання. У першому випадку найкращий помічник – газети і сайти з працевлаштування, а в другому – прогнози соціологів, які можна знайти в Інтернеті, і власний здоровий глузд.
Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.