• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Виховна робота

Аналіз виховноїроботи школи

за 2020 – 2021н. р.

Виховна робота у 2020-2021навчальному роцібула організована відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо організації виховної роботи в загальноосвітніх закладах, Конституції України, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді в національній системі освіти, Закону України «Про освіту»,Закону України «Про позашкільну освіту»,чинних нормативно-правових документів, що регламентують організацію виховної діяльності в загальноосвітніх закладах України. Робота проводилась згідно з планом роботи школи на 2020-2021 н. р., планами виховної роботи по класах, який був складений класними керівниками відповідно до Основних орієнтирів та листа МОН №1/9-385 від 20.07.20 р. «Деякі питання організації виховного процесу у 2020/2021 н. р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID -19” з 12 березня 2020 оголошено карантин і всім освітнім закладам було рекомендовано налагодити можливість отримувати знання та спілкуватись з педагогами, батьками та учнями за допомогою дистанційних технологій. Отож, карантин не став приводом для припинення навчання, а особливо виховання здобувачів освіти.

Впродовж навчального року педагогічний колектив працював над реалізацією виховної проблеми: « Формування морально духовної, життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, патріот, сім’янин, професіонал».

Виконання завдань і реалізаціяосновнихпринципіввиховноїроботипротягомнавчального року здійснювалися за основними напрямками.

Національно – патріотичнийнапрямоквиховноїроботи у 2020-2021н.р. знайшоввідображення в проведеннізаходів, присвяченихзнаменним датам та державнимсвятам, тематичнихвиховних годинах, уроківпам’яті, годинах спілкування, переглядах відеофільмів, конкурсах малюнків. Проведена тематична виставка квітів та флешмоб до Дня миру, заходи з питань євроатлантичної інтеграції України,змагання до Дня Захисника Вітчизни,увічнювалась пам'ять жертв голодоморів в Україні, заходи до Дня Соборності України, до відзначення Героїв Небесної сотні, виховні години щодо відзначення Дня Гідності та Свободи, до 103 річниці бою під Крутами, мовна гра з нагоди народження Т. Г. Шевченка, година пам'яті щодо трагедії на Чорнобильській АЕС, акція «Великодній кошик для солдата», фотосесія до Дня вишиванки.

Превентивне вихованняучнів та правоваосвітареалізовується в школі через проведенняТижня правовоїосвіти, місячника правового та превентивного виховання, проведення акції «16 днів проти насильства»,Всеукраїнськоготижня права ( грудень),тематичнихвиховних годин:«Небезпечніпримхи та розваги»( 1-7 класи), конкурсу малюнків «Право очима дітей».

Формування основздорового способу життяздійснювалося через проведення в школі різноманітнихспортивнихзмагань (футбол, теніс,юнібол, шашки)по класах. Конкурси малюнків та плакатів «Скажи СНІДу-ні!», виступ гуртківців «Обережно-гриби!»,бесіди «Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення», «Якщо хочеш бути здоровим - загартовувайся», «Профілактика інфекційних захворювань», «Безпечна поведінка під час канікул-запорука здорового відпочинку»,зустріч з медичною сестрою, виховні бесіди по класах, інструктажі з безпеки життєдіяльності навчають дітей робити правильний вибір на користь здоров'я та знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок.

Урамках екологічноговиховання відбулися трудові екологічні десанти з покращання та благоустрою шкільної території, участь у акції «Птах року», «Годівничка», екологічні акції «Збери кришечки», «За чисте довкілля», виховні години «Моє довкілля», «Збережемо землю», «Екологічні проблеми нашого села» та ін.

У школі працює учнівське самоврядування, є свій президент та учнівський комітет. Протягомнавчального року проводилосябагатоспільнихзаходівучнівського та педагогічногоколлективу, середяких:благодійніакції, спортивнізмагання, веселі перерви.

Художньо-естетичний напрямоквиховноїроботизнайшовсвоюреалізацію в проведенні в школі багатьох заходів: святкові привітання з нагоди Дня вчителя, тематична виставка квітів до Дня миру, конкурси малюнків «Чарівна палітра», «Мій рідний край», виставка «Новорічна композиція», «Замість ялинки-зимовий букет», створення фотозон, онлайн концерт для матерів до 8 Березня, виготовлення подарунків до Дня матері.

В ході виховної діяльності в шкільному колективі проводилась роз’яснювальна робота з питань профілактики злочинності, булінгу, шкідливих звичок серед школярів.

У школі було проведено ряд заходів з попередження дитячого травматизму: тиждень безпеки дорожнього руху, виховні заходи, тематичні виставки, конкурси за даною тематикою.

Виховна робота в школі передбачає кінцеву мету – виховати життєво компетентну, творчу особистість, здатну до розвитку, самовдосконалення, як громадянин, професіонал, сім’янин. Шляхи досягнення мети – запровадження сучасних моделей виховання через впровадження і апробації інноваційних методів виховання.

Аналіз виховних заходів показав, що робота проводиться на належному рівні, використовуються сучасні технології виховання учнів. Ця робота буде продовжуватися і в наступному році. Вона буде проводитись на засадах виховання патріотів, відданих громадян України, гармонійного поєднання завдань виховання і самовиховання, формування духовного світу з впровадження національних і загальнолюдських цінностей у всі сфери життя школи, класу.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 527

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.