/Files/images/41397372.gif

Для батьків з приводу підготовки дітей

до складання ДПА, ЗНО

1. Намагайтеся уникати сварок, конфліктів і сімейних скандалів перед іспитами дитини. Дитині передається хвилювання батьків і якщо батьки не можуть впоратися зі своїми емоціями то це стресовий стан може стати причиною небажання готується у підлітка чи допущення ним помилок при здачі іспитів.

2. Підбадьорюйте випускника, Хваліть його і відзначайте його хороші вчинки. Таким чином, батьки можуть підвищувати його впевненість у собі. Дайте знати дитині, що ви будете любити його навіть в разі його допущення помилок на іспиті.

3. Кожен день спостерігайте за самопочуттям дитини. Вимірювати температуру і чіпати кожен день лоб як у маленького малюка, звичайно, не слід, але тільки батьки можуть виявити перші ознаки хвороби, пов’язані з перевтомою і стресами дитини. Якщо дитина за будь якого приводу дратується, починає плакати і боїться здачі іспитів, то за допомогою потрібно звертатися до психолога.

4. Строго контролюйте режим дня дитини не допускайте перевантажень. Підготовка до іспитів повинна поєднуватись з відпочинком. Через кожні 40 хв. занять дитина повинна відпочивати не менше 20 хв. Якщо дитина дуже старанна то не давайте йому готуватися до іспитів не більше 10 год. в день. Кращий час для підготовки – денне, бо вночі знижуються всі функції організму, тому пам'ять людини у вечірній час погіршується. Спати перед іспитами необхідно не менше 10 годин, попередньо прогулявшись на свіжому повітрі перед сном.

5. Забезпечте у будинку зручне робоче місце та умови для дитини. Виділіть дитині робочий стіл, де не повинно бути нічого зайвого, а тільки матеріали необхідні для здачі іспиту дитини. Слідкуйте за тим, як сидить дитина: не можна сидіти, сильно зігнувшись і читати лежачі. Дуже важливо зберегти зір під час іспитів, адже зір багатьох дітей псується під час іспитів. Тримати підручник при читанні треба в похилому положенні на відстані 30 см. від ока. Температура повітря в кімнаті повинна бути нормальною, а світло повинно падати з лівого боку. Намагайтеся створити тишу під час підготовки дитини до іспиту, простежте за тим, щоб ніхто не заважав.

6. Слідкуйте за тим, щоб дитина щоранку робила зарядку близько 45 хв. Це допоможе краще освоїти матеріал і відновити працездатність. Після фізичних вправ поліпшується кровопостачання до м’язів, знімається стомлення очей і з’являється відчуття бадьорості.

7. Поясніть дитині про те, що під час підготовки до іспитів не можна грати в комп’ютерні і мобільні ігри, дивитися бойовики і фільми жахів. Необхідно берегти сили і нерви для підготовки іспитів. Негативно впливають на пам'ять куріння, вживання алкоголю, пиття кави, вживання наркотичних засобів, застосування лікарських препаратів, розпивання пива і енергетичних напоїв.

8. Під час розумової напруги людини треба збалансоване харчування, яке містить усі необхідні поживні речовини, мікроелементи і вітаміни. Для стимулювання роботи мозку включайте в раціон харчування дитини: рибу, м'ясо, яйця, сир, живі йогурти, горіхи, курагу, більше овочів і фруктів. Порадуйте дитину плиткою гіркого шоколаду і бананами, вони сприяють вироблення: гормонів щастя. Виключіть в цей час сухом’ятку, дитина під час іспитів повинна харчувати 4-5 разів на день гарячою їжею. Не можна під час підготовки до іспитів підтримуватися дієти.

/Files/images/41397372.gif

Поради батькам п'ятикласників

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.
2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.
5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.
6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.
7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.
8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: «Як пройшов твій день у школі?». Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам'ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу. Не пов'язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.
9. Ваша дитина має оцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність - як покарання. Якщо у дитини навчання йде добре, проявляйте частіше свою радість. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Постарайтеся наскільки можливо, не встановлювати покарань і заохочень вони можуть привести до емоційних проблем.
10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов'язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.
11. З'ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв'язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.
12. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.
Кiлькiсть переглядiв: 217

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.